Cem Adrian, Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda ilk konserini verdi. Başarılı şarkıcı kişisel tarihi açısından bu önemli gecede oldukça heyecanlıydı. İlk gecesinden zaferle çıktı diyebiliriz.

Dün gece Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Sahnesi'nde Türk Müzik Tarihi açısından önemli bir gündü. Türk müziğinde en farklı sese sahip isimlerden Cem Adrian ilk kez Harbiye Açıkhava'da izleyiciyle buluştu. Sahnesinde zaman zaman duygusal konuşmalar yapan Cem Adrian tam anlamıyla müzik ziyafeti çekti. Daha çok slow şarkıları ve Türk Halk Müziği'nin önemli ozanları Aşık Veysel, Aşık Mahzuni Şerif, Aşık Nesimi gibi ozanların eserlerini de yorumlayan sanatçıya sahnede 6 farklı sanatçı eşlik etti. Cem sahnede ustalara gereken ihtimamı gösterdi, kusur etmedi. 40. Sanat Yılını kutlamaya hazırlanan Derya Köroğlu'nun 40. yıl gecesinde yanında olacağınıı söyleyen Adrian hayranlarını mest etti. 

Aylin Aslım ve Cem Adrian Harbiye de "Herkes Gider mi?" adlı şarkıya düet yaparken

Cem Adrian, finalde Aylin Aslım ile  "Herkes Gider mi?" adlı şarkıya düet yaparken, Derya Köroğlu ile  “Bana Bir Masal Anlat” ve “Çember” şarkılarını birlikte söyledi. Adrian'ın ilk dönem çalışmalarından "Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım" büyük beğeni toplarken, sanatçı “Ela Gözlüm”“Sarı Gelin”“Uzun İnce Bir Yoldayım” ve “Dostum” adlı eserleri kendine has yorumuyla seslendirdi.

Cem Adrian ve Olcay Ünal Sert bir röportaj sonrası görülüyor.

Bu konsere gelmeme yeğenim Kardelen Şengönül vesile oldu.

Canım Yeğenim hayranı olduğu Cem Adrian 'ın yağlıboya tablosunu yapmış. Onun için bu konseri bende izleyip Cem'de ki değişim ve gelişimi yerinde gözlemlemek istedim.. Sevgili Cem Adrian ile çok sayıda röportaja imza attık, hatta Çırağan'da Q Jazz Bar da sahne alırken ilk röportajını yapan da benim. Sonrasında popüler olunca Kral Müzik Dergisi'ne kapak yaptık, posterini verdik, Star'a birkaç kez tam sayfa röportajlar yaptık. Keremcem ile bir araya getirip yılbaşı röportajları yaptık. Benim tanıdığım Cem mütevazi, alçak gönüllü, kırılgan, naif yapıya sahip biridir. Akşam izlediğim konserde yine duygusal konuşmalar yaptı. Aylin Aslım, Yeni Türkü Grubu'nun solisti Derya Köroğlu, Halil Sezai ve Gazapizm'in solistine övgü dolu sözler sarfetti. İsterdim ki Cem basamakları birer birer çıkarken geçmişini de unutmasın. Kendisinin bugünlere gelmesinde emeği olanlara gereken saygıyı göstersin. Malesef vefa İstanbul da bir semt adıymış.. Haber göndermemize rağmen ekibinin gereken hassasiyeti göstermemesi beni kırdı. İnsanlar yükselirken alçalmalı. Kim bilir yanında ki dalkavuklar belki de kendisine mesajlarımızı iletmedi bile. Sahnelerde 50 yılını deviren Emel Sayın, Ajda Pekkan, Selda Bağcan, Nükhet Duru, İlhan İrem, Gülden Karaböcek, Sibel Can, Orhan Gencebay, Bülent Ersoy telefonlarına dönüyor, kendisine iletilen mesajlara yanıt veriyorsa Sevgili Cem'in de bu isimlerden öğreneceği çok şeyler var. 15 yılda geçmişini bu kadar çabuk unutuyorsa, birde 50 yılı devirse nasıl olur merak ediyorum. Genç fotoğrafçı arkadaşı Fatih ilgilenirken yardımcıları Taşkan Bey ve Aydın Bey gereken hassasiyeti göstermedi.. Çok ünlü bir sanatçının ekibinin yaptığı yanlış bir hareketten dolayı 1 haftada menajerini değiştirdiğini biliyorum. Sevgili Cem'in; Yıldız Tilbe, Hadise, Aşkın Nur Yengi, Bülent Ersoy gibi önemli isimlerle çalışan Haluk Şentürk gibi ikili ilişkilerinde başarılı yöneticilere ihtiyacı var. Zira menajerlik demek yalnızca konser bağlamak değil kriz anında çözüm üretebilmektir.

Halil Sezai ve Cem Adrian Harbiye de düet yaparken görülüyorlar.

BKM, Sonbahar'a girdiğimiz şu günlerde mükemmel bir gece yaşattı bizlere. Sevgili Cem de o farklı sesiyle hayranlarını büyüledi. Tablo ulaştı mı diyorduk, Allah'tan Cem Adrian, story'den paylaşmış, ulaştığından haberimiz oldu.

Biletleri 3 hafta önce tükenen konserde, BKM ve PPR ekibi sağolsunlar bizleri son derece misafirperver bir şekilde karşıladılar. Buradan emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederiz. Sevgili Cem'e de buradan müzik hayatının bundan sonraki evresinde başarılar dilerim.