Öne Çıkanlar Melisa İnci Emekli ve muvazzaf askerlere yönelik operasyon İzmir Alaçatı Tüm Zamanların En Çok İzlenen Filmi Açelya Elmas

Kemal Erek: Yakışıklı liseliyi oynamaktansa komediyi tercih ettim!

Röportaj: OLCAY ÜNAL SERT

BİZİM ZAMANIMIZDA ATARİLER VARDI

-Yeni diziniz hayırlı olsun. 90'lara nasıl dahil oldunuz ?

-90'ların beyazcam'a taşınacağını duyunca bir baktım yine Mint'in işi. 80'lerin yapımcısı Birol Güven çekiyor. Birol Hoca ile daha önce biz Kemal Öğretmen dizisinde çalışmıştık, onunla çalışmaktan büyük keyif aldığım için bu dizide de rol almak istediğimi söyledim, sağolsun beni kırmadı.
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN BİR KARAKTER

-Nasıl bir rolü oynuyor sunuz?

-En başta oynayacağım karakter belli değildi. Fragman çekimine gittiğimde 20 karakter belli 10 tanesi belli değildi. Bir hafta sonra senaryo geldi o zaman canlandıracağımız rolleri gördük. 90'larda Burak karakterini oynuyorum. Burak 18 yaşında bir genç. Almanya'ya kaçıp zengin olma hayali kuruyor. O yüzden okulu bırakıp Gençler Kafe'de Halil'in yanında çalışıyor. Amacı para biriktirip Almanya'ya kaçıp hayatını kurtarmak. Burada da Kemal Hoca devreye giriyor. Kemal Hoca'yı Bizimkiler dizisinin Ali'si Atılay Uluışık oynuyor. Okula dönmesi için elinden geleni yapıyor, ona özel dersler veriyor. Burak böylece Almanya sevdasından vaz geçiyor. Yeniden okula başlıyor ve Gençler Kafede çalışarak hayatını sürdürüyor.
-Sizinle benzer tarafları var mı Burak'ın?
-Günlük hayattan çok farklı bir karakter Burak. Saçı, sakalı, şekli çok farklı. Ben bu dizide sıradan yakışıklı bir liseliyi canlandırmaktansa komedi ağırlıklı bir rolü tercih ettim.
BİROL GÜVEN BÜYÜK BİR SET ALANI İNŞA ETTİ


-80'lerden sonra 90'ların da tutmasını neye bağlıyor sunuz?
-Bu diziye Birol Güven çok büyük yatırım yaptı. Büyük bir set alanı inşa etti... Herşey 90'lar tadında... Birol Güven, Sinan Biçici ve Emre Kavuklu, üçü birlikte muhteşem bir senaryo yazıyor. Dizinin tutmasını başarılı senaryo ve ekibe bağlıyorum. Reytingler çok şükür iyi.
-Kimlerle oynuyorsunuz bu dizide?
-Derya Şensoy, Esra Dermancıoğlu, Ümit Erdim, Renan Bilek, Erkan Köse, Mehmet Ulusoy, Arif Erkin, Atılay Uluışık gibi çok değerli oyuncular var. Özellikle Arif Erkin ile karşılıklı oynamak çok güzel. Onlardan çok şeyler öğreniyorum. Hepsini başarılı buluyorum ama burada benim en çok yakın bulduğum, Erkan Köse, Kıvanç Baran Aslan ve Atılay Uluışık.

-Genç adamsın, dizide hiç aşk yaşamıyor musunuz?
-Dizide aşkla meşkle benim işim yok! Zaten normalde de o tür rolleri sevmiyorum.
-Okuldan kaçıp kız tavlamaya gitmiyor musunuz?
-İşte onu yapacak parası yok. Kafede çalışıyor. Arkadaşları 90'lar da gezmeye eğlenmeye gidiyor, hepsinin sevgilisi var ama çalışmak zorunda. Burak ekmeğini taştan çıkaran bir karakter. Aşk meşk yazılanların sahnelerine bakıyorum, tipik liseli aşkı. Ben sıradan liseli bir aşığı oynamaktansa komedi karakteri ya da bir psikopatı oynamayı tercih ederim. Yakışıklılık bittikten sonra belki rol kapamazsın ama başarılı bir komedyen ya da karakter oyuncusu her türlü rolü oynar!
BABA OCAĞI GENİŞ KİTLELERLE TANIŞMAMIZI SAĞLADI

-Baba Ocağı diziniz büyük beğeni toplamıştı...
-O dizi çok sevildi. Orada da komedi unsurları vardı. Burak Özçivit, Selim Gülgören, Ceren Hindistan, Gülden Dudarık ve beni geniş kitlelerle tanışmamızı sağladı. Muğla'da çekilen bir yaz komedisiydi.

Genç kızların sevgilisi Kemal Erek "öpüşmeyi sevmiyorum" diyor...


ÖPÜŞMEYİ SEVMİYORUM

-Baba Ocağı'nda da hiç öpüşmediniz mi?
-Yok ben sevmiyorum. Özel hayatımda da bu tür şeylerin göz önünde yaşanması taraftarı değilim. Bana saçma geliyor. Bazı gelen senaryolarına bakıyorum; 'Napıyosun aşkım', 'İyiyim, seni çok seviyorum' , 'Evlenebilecek miyiz' gibi diyaloglar var. Bu tür senaryolarla kendini göstermen mümkün değil.
-İzzet Günay yıllar önce Fatma Girik ile oynadığı 'Hiç Kimse Fatma Gibi Öpemez' adlı sinema filminin sabun köpüğü gibi olduğunu belirterek, erkek bol bol öpüşüp sürekli kıza martaval anlatıyordu, Vasikalı Yarim gibi sanat filmi değildi, filmi film yapan rejisördür diyerekten...
-Başarılı senaryo, başarılı yönetmen mutlaka başarılı iş getirir. O yüzden Birol Güven'in dizisini seçtim. Ben de sıradan bir liseliyi oynamaktansa komedi rolünde ya da psikopat rolünde oynamak isterim. Bu tür rolleri oynayabilenler işsiz kalmazlar...

O ZAMANLAR HERKES BİRBİRİNE LİMONATA ISMARLARDI, ŞİMDİLERDE HERKES MOCCA, LATTE ISMARLIYOR
-90'lı yılları hatırlıyor musunuz?
-Tabi hatırlıyorum. Benim zamanımda cep telefonları takoz gibiydi, yeni çıkmıştı. İlk attığım mesajlar, fazla hesap yazmasın diye az konuşmalar, atariler vardı... Kıyasladığımız zaman günümüzle dağlar kadar fark var. Şimdi kameralı cep telefonları çıktı, Facebook ve Twitter var... O zamanlar herkes birbirine limonata ısmarlardı, şimdilerde herkes mocca, latte ısmarlıyor. O zamanlar en fazla hamburgerciye kız arkadaşını götürebilirdin, şimdi balıkçıdan, pizzacılara her türlü mekan var...

BAŞBAKAN NE DERSE O
-Başbakan milli içkimiz ayran dedi, limonata olabilir mi?
-Milli içkimiz ayran, limonata neden olsun. Başbakan ne derse o.
-Bundan sonraki hedefleriniz neler?
-Yine sevdiğim bir karakteri canlandırmak isterim. Öğretmen Kemal'de ki Caner karakteri de, Baba Ocağı'nda ki rolümde güzeldi. Ben oynadığım rollerden memnundum. Hiçbir zaman başka bir rol gelse, ya da değiştirilse iyi olur diye düşünmedim ama 90'lar dizisinde oynadığım ezik, fakir, okumaya çalışan bir karakter.

BİROL HOCA'NIN HAKKI ÖDENMEZ!
-Senaryo da hiç değişiklik olmayacak mı?
-Onu Birol Hoca bilir. Şimdi dershane, okul ve sınavlar başlayacak. Aşk-meşk yazmazlar istemiyorum. Bence Birol Güven'in hakkı ödenmez! Birol Hoca yapımcılığının dışında benim için bir ağabey, bir kardeş, bir yol gösteren. Bu piyasada benim çok sevdiğim, patronum.
BİR TANE AŞKIM VAR-Peki aşk hayatınız nasıl gidiyor?
-Aşk hayatım güzel gidiyor. Bir tane aşkım var, o da Ebru.
-Ne zaman evlenmeyi düşünüyor sunuz?
-Ona daha zaman var, işlerimizi yoluna koyduktan sonra. Bir iki yılı bulur sanırım.
-Kıskanç mısınızdır?
-Yerine göre kıskancımdır, yerine göre değilimdir. İlişkilerimde her zaman en önce saygıya dikkat ederim.

Kemal Erek Olcay Ünal Sert'in sorularını yanıtladıBENİ ZORLAYACAK ROLLER YOK!
-Ne tür roller sizi zorlar?
-Beni zorlayacak roller yok. Bence bir oyuncu yetenekliyse komediyi de dramı da oynamalı. Sadece yakışıklılıkla oyunculuk olmuyor. Ne gelirse oynamak zorundasın. Nasıl bir teknik diröktör orta sahada oynayan bir futbolcuyu yeri geldiğinde forvette oynatıyor, oyuncu da dram oynuyorsa, komedi de oynamalı. Yapmak istemediğin rol var mı dersen kamera önünde öpüşmek istemem.
-Yakışıklı bir ruh hastasını oynar mısın?
-Yakışıklı ruh hastası Ali Poyrazoğlu'nun Erkekler filminde var. Çapkın playboyu oynarım ama belli bir yerden sonra sıkılabilirim. Benim oynadığım her rol günlük yaşamımdan çok farklı, kıyafet olarakta, görüntü ve seslendirme olarakta. Birinde Romanı oynadım, birisinde 18-19 yaşında Liseliyi oynadım.
-Ustalara baktığımız zaman, Kemal Sunal, Sadri Alışık, Kadir İnanır, Şener Şen hepsi kadın kılığına girmişler.------Sizde girer misiniz?
-Benim jenarasyonumdan bir iki yaş büyük olan herkes oynamıştır. Ben de oynarım. Sarp Apak Plajda filminde oynadığı tipleme ile ödül bile aldı. Güneşi Gördüm'de Kado'yu oynayan Cemal Toktaş travestiyi başarıyla oynadı. Rolüm gerektiriyorsa bende travestiyi de oynarım. Cemal Toktaş'ın oynadığı karakter bence daha zor. O rolü için üç ay travestilerle birlikte yaşamış. Bence çok travmatik bir durum ve En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü kazandı.

İNANILMAZ TEPKİLER ALIYORUM...
-Cix erkek olarak çok hayranınız olduğunu biliyorum. Hürriyet Trendy dergisine çok kapak oldunuz. Bu ilgiyi neye bağlıyorsunuz?
-İnanılmaz mesajlar alıyorum. Bizi izleyen kitle 15-18 yaş arasında. Murat Boz'u da Gökhan Özen'i de Kıvanç Tatlıtuğ'u da izliyor olabilir ama çocuklar dahil genç kızlar bizi yakından takip ediyor. Onların dünyası bu, neyi düşünerek takip ediyorlar bilmiyorum ama bence karakter olarak seviyor. Bazıları kılık kıyafetinle seviyor, bazıları da hayranlık derecesinde seviyor. Bizim sete erkek arkadaşıyla gelip fotoğraf çektiren kızlar gördük çok.

SETTE HERKES SALMIŞKEN, BURAK CİDDİ ŞEKİLDE OYNUYORDU...

-Burak Özçivit'le bir dönem aynı dizide oynadınız. Şu an Çalıkuşu'nda oynuyor ve bayağı bir yol katetti. Nasıl buluyorsunuz?
-Burak'la aynı dizide oynadık, aynı odada kaldık... Çok başarılı. Burak sette işini en güzel şekilde yapıp, profesyonelce hazırlanıyor. Saatlerce konuştuk onunla benim oynadığım dizi Zoraki Koca'dan sonra onun ikinci dizisiydi ve gittiğim zaman sete herkes salmışken kendini o çok ciddi şekilde oynuyordu. Onun yakın sahneleri olmadığı halde oyun veriyordu, bazı oyuncular seti bitince çekip gidiyordu. O orada yakınlarında gülerek oynadıktan sonra da duruyordu. Bulunduğu yeri başarıyla hakediyor.

BEST MODELDEN ÇIKIPTA DİZİDE OYNAMAK İSTEMEM


-Best Model'de de derecesi var Burak'ın (Özçivit) siz de katılmayı düşünüyor musunuz?
-Yok ben düşünedim. O yüzden de katılmadım. Ben Best Modelden çıkıpta dizide oynamak istemiyorum. Best Model'e kim girip birinci olduysa hepsinin dizisi var...
ERKAN ÖZERMAN BENİ KEŞFETMESİN!


-Erkan Özerman iyi keşfediyor değil mi?
-Erkan Bey keşfediyor ama Erkan Bey beni öyle keşfetmesin! Kendi kendime gideyim yeter... Erkan Özerman'ın keşfetmesine gerek yok...
-Berk Atan da 'Herşey Yolunda Merekz'de başrol oynadı... Şimdi de Şafak Sezer ile bir başka dizide oynuyor...
-Daha sonra seninle onların oraya nasıl geldiğini konuşuruz ...
İSMAİL HACIOĞLU'NU ÖRNEK ALIYORUM


-Kendinize örnek aldığınız bir oyuncu var mı?
-İsmail Hacıoğlu. Bence çok başarılı bir oyuncu, o yaşında daha yönetmenlik ve yapımcılık yaptı. Ömer Kavur'un yönettiği 'Karşılaşma' ile 'Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak' ve 'Meryem' filminde çok başarılı bence. 'Kabadayı'da oynadığı rolü de çok beğendim. İsmail Hacıoğlu'nu kendime örnek alıyorum.

TİPİNE YAKIŞIKLILIĞINA GÜVENEREK PİYASAYA GİREN ÇOK KİŞİ VAR


-Genç oyuncularda ki bu ego niye?
-Eğitimsiz olup, tipine yakışıklılığına güvenerek bu işe giren piyasada çok kişi var. Dolu başak eğik olur diyorum. Hava yapan çabuk söner, fizikte önemli ama bir yerde gelip geçici, başarılı bir karakter oyuncusu her zaman kalıcı olur. www.magazinsortie.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.